YÜKLENİYOR

Bodrum Bodrum

EBEDİ VALİLİKLER ÜLKESİ

Bodrum, Muğla ili’nin batı köşesinde yer alır. İlçe adını taşıyan bir yarımada içerisinde bulunmaktadır ki ilçe kuzey, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrelenmiştir.Bodrum‘un antik çağdaki adı Halikarnassos’dur. Türkçe Halikarnas olarak okunmuştur.

Bodrum’da üç büyük marina ve kurvaziyer yanaşma iskelesi de mevcuttur. Marinaların ilk yapılanı Bodrum merkezde bulunan Milta marinadır. İkinci marina Turgutreis beldesinde bulunan D Marin ve üçüncüsü Yalıkavak beldesinde bulunan Palmarina’dır.

Bodrum tarihi güzellikleri

EBEDİ MAVİLİKLER ÜLKESİ

Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi ve iki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.
Bodrum’u Bodrum yapan bir çok özelliklerden bir tanesi de, her yerden görülen kalesidir. Orijinal adı St. Peter Kalesi olan Bodrum Kalesi, St. Jean Şövalyeleri’nin kalesidir ve 1406 – 1523 yılları arasında peyderpey inşa edilmiştir. Kale, antik çağda bir ada olan ve bugün bir yarımada halindeki iki liman arasındaki kayalık bir zemin üzerine inşa edilmiştir.

SAKLI CENNETLERE TEKNE TURLAR
YEL DEĞİRMENLERİ
ANTİK TİYATROSU

Denizleri aşıp bulduğunuz saklı keşfiniz; Kefaluka

EBEDİ VALİLİKLER ÜLKESİ Kefaluka Resort Hotel, Ege’nin derin maviliğini kucaklayan, tüm odalarından muhteşem deniz ve doğa manzarası sunulan, büyülü mimarisi ile olağanüstü ortamlar yaratan lüks bir tatil, masalsı bir deneyim, ilk görüşte aşktır.
Tatlı esintilerle buluşan gün batımı unutulmaz anılarla birleşecek, Kefaluka Resort Hotel farkını hissedip yaşacaksınız..

Barış Manço Cad. No:63/A AKYARLAR
TURGUTREİS - BODRUM
TÜRKİYE